תהליך שדרוג לוגו

לשדרג לוגו וסמל הרבה יותר קשה מלהתחיל מחדש, מאחר ואת חידוד המסר משנים ממחשבה ורעיון של משהו אחר. אז דבר ראשון אני נכנסתי למחשבותיו ורעיונו של מי שיצר את הדמות, לציפיותיו של הלקוח ומה בעצם רצוי ומומלץ שאגיע בתהליך לטובת העסק ( תקליטן מוזיקת עולם) מה מהות המסר שעסק זה מעביר ללקוחותיו ומה היא הצורה הטובה ביותר להעביר אותה. 


התחלתי בפישוט קווי העץ המרקד כך שיהיה פחות אילוסטרטיבי ויותר צורני ושטוח, כפי שסמל אמור להיות, ללא צל, או אפקט אור וצל המדמה נפח שאינו כתוצאה מצורה. בעיצוב לוגו וסמל רצוי להגיע למינימום קווים, צורות כך שהמסר שאנחנו רוצים להעביר יועבר בפשטות ובמהירות וצורתו של הסמל תחרט בזיכרונו של הצופה. מאותם סיבות אני לא עובדת עם צבעים רבים ולמעשה בשלב העיצוב הצורני אני לא משתמשת בצבע. 


בקווים מינימליים וצורות פשוטות הקפדתי לשמור על אופי העץ המרקד ותנועותיו, הפוזיציה של ריקוד, הקפיצה המביעה אושר ושמחה, הידיים המושטות לחיבוק גדול. פישטתי את ידיו שהם ענפים עם עלים ואת רגליו שהם השורשים. כל תזוזה קלה בעיקולים של גוף העץ, ברגליו או בענפיו משנה את המסר.

הגעתי לבחירת הצבעים, בחרתי בצבעי אדמה המתאימים למוזיקה השורשית ומוזיקת עולם שהלקוח מציע באמתחתו. צבע החום מחזק את נוכחותו וטבעיותו של העץ המרקד.חיפשתי סוג הגופן מתאים לעולם המוזיקה המשדר משהו מרדני ואחר, דבר היוצר קונטרסט יפה בין העץ המתקשר, השמח לבין האותיות המסמלות מחתרתיות אלטרנטיבית. הטקסטורה שעל האותיות מזכירה גזע עץ


שילוב הלוגו והסלוגן לא פחות חשוב. ולעתים ניתן לראות דוגמאות של זלזול בשלב זה וכתוצאה מכך סיום  פחות שלם של עיצוב הלוגו. שילבתי את הלוגו והסלוגן לסמל כך שהכיתובים מתפרצים מהדמות החוצה כמו מוזיקה בכיוונים שונים.


אשמח לשמוע את תגובותיכם, 
סיגל

דוגמאות נוספות לעיצוב לוגו

אין תגובות:

פרסום תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.